Tel: (22) 617-64-01, e-mail: p178@eduwarszawa.pl

Oferta zajęć

DLA WSZYSTKICH WYCHOWANKÓW:

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze

realizowane w ramach podstawy programowej

patrz: KONCEPCJA PRACY, PROGRAMY, PROJEKTY

prowadząca: Zofia Szymańska

Terapia dla dzieci z występującymi zaburzeniami rozwoju mowy. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy i uwzględniają ćwiczenia aparatu artykulacyjnego (języka, warg, podniebienia i zwierającego pierścienia gardłowego), ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia emisji głosu i prawidłowej artykulacji. Każde dziecko jest przebadane i ma indywidualnie dobierane odpowiednie zestawy ćwiczeń korygujących poszczególne głoski i wadę wymowy. Zajęcia prowadzi doświadczona logopeda, glottodydaktyk z kilkuletnim stażem pracy z dziećmi.

logopeda przyjmuje:

zajęcia indywidualne dla zakwalifikowanego do terapii logopedycznej dziecka prowadzone są raz w tygodniu

prowadząca: mgr Marzena Nowakowska

psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 przy ul. Mińskiej 1/5

Zajęcia mają za zadanie wspierać i stymulować rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka, po wcześniejszym zdiagnozowaniu ewentualnych deficytów poznawczych.  Program terapii realizowany jest indywidualnie z każdym dzieckiem, głównie w formie zabawy podczas systematycznie odbywających się spotkań. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego psychologa - on też dokonuje psychologicznej diagnozy dojrzałości szkolnej sześciolatków.

spotkania odbywają sie w środy na ternie przedszkola w godz 9.00 - 13.00

lub na terenie Poradni po wcześniejszym umówieniu sie telefonicznym - tel: 22/810-20-29 lub mailowym: ppp4@edu.um.warszawa.pl

DODATKOWE:

Rytmika

prowadzący: Maciej Charszlak

odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki

grupa "Słoneczka"

Zajęcia polegają na aktywnym wprowadzaniu dzieci w świat muzyki. Dzięki stosowanym różnorodnym metodom rozwijają zamiłowanie do sztuki, muzykalność, wyczucie rytmu oraz kształtują charakter i umiejętność współżycia w grupie. Na zajęciach dzieci mają możliwość swobodnego wypowiadania się i uzewnętrzniania własnych odczuć związanych z muzyką oraz poznają wybrane instrumenty muzyczne.

Jęz. Angielski

prowadzący: Sylwia Zielińska

odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki

wtorki/czwartki

grupa "Słoneczka"

Program nauczania wynikający z realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego zakłada naukę języka dostosowaną do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. W zajęciach wykorzystywane są kasety z dialogami w języku angielskim, a także różnego rodzaju materiały aktywizujące (barwne plansze, obrazki, itp.), które obok zajęć ruchowych i stymulacji ogólnorozwojowej stanowią twórcze urozmaicenie zajęć i ułatwiają przyswojenie nowego materiału. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego anglistę.