Oferta zajęć

DLA WSZYSTKICH WYCHOWANKÓW:

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze

realizowane w ramach podstawy programowej

patrz: KONCEPCJA PRACY, PROGRAMY, PROJEKTY

prowadząca:

Terapia dla dzieci z występującymi zaburzeniami rozwoju mowy. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy i uwzględniają ćwiczenia aparatu artykulacyjnego (języka, warg, podniebienia i zwierającego pierścienia gardłowego), ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia emisji głosu i prawidłowej artykulacji. Każde dziecko jest przebadane i ma indywidualnie dobierane odpowiednie zestawy ćwiczeń korygujących poszczególne głoski i wadę wymowy. Zajęcia prowadzi doświadczona logopeda, glottodydaktyk z kilkuletnim stażem pracy z dziećmi.

logopeda przyjmuje:pon, sr, czw - 9.00 - 15.00 oraz we wt 9.00 - 14.00

zajęcia indywidualne dla zakwalifikowanego do terapii logopedycznej dziecka prowadzone są raz w tygodniu

prowadząca: mgr Agnieszka Prostko

Zajęcia mają za zadanie wspierać i stymulować rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka, po wcześniejszym zdiagnozowaniu ewentualnych deficytów poznawczych.  Program terapii realizowany jest indywidualnie z każdym dzieckiem, głównie w formie zabawy podczas systematycznie odbywających się spotkań. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego psychologa - on też dokonuje psychologicznej diagnozy dojrzałości szkolnej sześciolatków.

w czasie pandemii zajęcia z dziećmi nie są prowadzone, a Rodziców zachecamy do korzystania z teleporad prowadzonych przez p. psycholog A.Prostko na terenie Poradni  po wcześniejszym umówieniu sie telefonicznym - tel: 22/810-20-29 lub mailowym: ppp4@edu.um.warszawa.pl

DODATKOWE:

Rytmika

prowadzący: Maciej Charszlak

odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki, środy i czwartki

grupa "Koniczynki" - 9.40 - 9.55

grupa "Motylki" - 9.40 - 9.55

grupa "Jagódki" -  9.20 - 9.40

grupa "Biedronki" - 9.55 - 10.25

grupa "Delfiny" -  8.50 - 9.20

grupa "Słoneczka" - 8.20 - 8.50

grupa "Elfy"-  12.30 - 13.00

grupa "Biedronki" - 12.00 - 12.30

grupa "Delfiny" - 13.00 - 13.30

grupa "Koniczynki" - 9.40 - 9.55

grupa "Motylki" - 9.40 - 9.55

grupa "Jagódki" -  9.20 - 9.40

grupa "Elfy"-  8.50 - 9.20

grupa "Słoneczka" - 8.20 - 8.50

Zajęcia polegają na aktywnym wprowadzaniu dzieci w świat muzyki. Dzięki stosowanym różnorodnym metodom rozwijają zamiłowanie do sztuki, muzykalność, wyczucie rytmu oraz kształtują charakter i umiejętność współżycia w grupie. Na zajęciach dzieci mają możliwość swobodnego wypowiadania się i uzewnętrzniania własnych odczuć związanych z muzyką oraz poznają wybrane instrumenty muzyczne.

Jęz. Angielski

prowadzący: Sylwia Zielińska

odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki

wtorki/czwartki

grupa "Koniczynki" - 15.00 - 15.15

grupa "Motylki" - 15.00 - 15.15

grupa "Jagódki" -  15.15 - 15.35

grupa "Elfy"-  13.30 - 14.00

grupa "Biedronki" - 15.35 - 16.05

grupa "Delfiny" -  14.00 - 14.30

grupa "Słoneczka" - 14.30 - 15.00

Program nauczania wynikający z realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego zakłada naukę języka dostosowaną do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. W zajęciach wykorzystywane są kasety z dialogami w języku angielskim, a także różnego rodzaju materiały aktywizujące (barwne plansze, obrazki, itp.), które obok zajęć ruchowych i stymulacji ogólnorozwojowej stanowią twórcze urozmaicenie zajęć i ułatwiają przyswojenie nowego materiału. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego anglistę.