Wszystkim Rodzicom i dzieciom
życzymy
słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji :)

KOMARY
Ze wzgledu na wzmożony wylęg komarów prosimy, aby zabezpieczali Państwo dzieci plastrami lub opaskami odstraszającymi. Stosowanie preparatów w sprayu może być szkodliwe.

BEZPIECZEŃSTWO W NASZYM PRZEDSZKOLU

Od wielu lat jednym z naszych priorytetowych celów jest zapewnienie naszym wychowankom maksymalnego bezpieczneństwa.
Posiadamy opracowane, wdrożone i sprawdzone procedury działania w sytuacjach codziennych jak i kryzysowych.
Wszystkie zachowania i regulujące je dokumenty są przedstawiane rodzicom podczas zebrań i na tablicach informacyjnych.
Nauczyciele prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci podczas których wdrażane są kodeksy właściwego zachowania, sposoby radzenia sobie z trudnosciami i agresją oraz czynniki warunkujace bezpieczeństwo w przedszkolu i poza nim.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobów zapewniania bezpieczeństwa dzieci w placówkach oświatowych znajda Państwo w dokumencie "Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów", który znajduje sie na stronie https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl

DYŻUR WAKACYJNY

Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty warsztatów (spotkań) w ramach projektu "Rodzina wspólna sprawa II".

Poniżej lista tematów spotkań:

Dla rodziców:

1.       "Adaptacja 3 latka" - mini warsztat dla rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola

» tematyka: wspieranie dziecka w procesie adaptacji do przedszkola

» odbiorcy: rodzice dzieci 3 letnich

2.       "Gdy rodzice się rozchodzą" - spotkania dla rodziców, którzy są w trakcie rozwodu

» tematyka: wsparcie dziecka w sytuacji rozwodu, rozstania rodziców

» odbiorcy: rodzice dzieci (bez ograniczeń wiekowych)

3.       "Chwal skutecznie" - mini warsztat dla rodziców chcących nauczyć się technik wspierania poczucia wartości dziecka

» tematyka: skuteczne chwalenie, budowanie poczucia wartości dziecka

» odbiorcy: rodzice dzieci (bez ograniczeń wiekowych)

4.       "Skup się!" - spotkanie dla rodziców dzieci 6 letnich (z zerówek)

» tematyka: wsparcie dziecka z trudnościami w koncentracji i uwadze

» odbiorcy: rodzice dzieci uczęszczających do zerówek

5.       " Moje emocje" - spotkanie dla rodziców chcących dowiedzieć się jak pomóc dziecku z trudnymi emocjami (złość, gniew, zazdrość, smutek itp.)

» tematyka: wsparcie dziecka z trudnościami w radzeniu sobie z emocjami

» odbiorcy: oddzielne spotkanie dla rodziców 3 i 4 latków oraz 5 i 6  latków

Dla rodziców, nauczycieli:

1.       Konsultacje (dyżur psychologa) wg potrzeb

po wyrażeniu zgody przez rodzica (wypełnieniu formularza):

- obserwacje dziecka z grupie,

- wywiad z nauczycielem,

- konsultacja z rodzicem,

- zalecenia dotyczące wsparcia dziecka dla placówki (nauczyciela).

2.       Dyżur psychologa w placówce (konsultacje dla rodziców) po wcześniejszych zgłoszeniach chętnych rodziców.

Jeżeli macie Państwo pomysł, czy potrzebę zorganizowania warsztatu, spotkania o jakiejś innej tematyce jesteśmy otwarci na sugestie. Zachęcam do kontaktu mailowego lub telefonicznego

Kinga Katarzyna Szozda

Kinga.szozda@gmail.com 664 71 25 25