UWAGA RODZICE!!!

Rodziców dzieci z rocznika 2013 w związku ze zbliżającą się rekrutacją uprzejmię prosimy o zapoznanie się z ofertą szkół podstawowych w celu podjęcia decyzji co do dalszej edukacji dziecka. Mogą Państwo posłać dziecko do oddziału zerowego lub klasy pierwszej w szkole podstawowej lub pozostawić je w przedszkolu.

Poniżej znajduje sie harmonogram dyżurów wakacyjnych.

Istnieje możliwość  wymiany lub doposażenia placu zabaw z Budżetu Obywatelskiego w Warszawie. To bardzo dobra okazja, aby zamienić nasze przedszkolne podwórko  na nowoczesny plac zabaw z walorami edukacyjnymi. Propozycje może złożyć każdy mieszkaniec Warszawy (tj. rodzic lub rada rodziców).

Szczegóły mogą znaleźć Państwo na stronie http://www.NaukowyPlacZabaw.pl

Poradnia  Psychologiczno-Pedagogiczna nr 4 w Warszawie przy ul. Mińskiej 1/5 zaprasza do udziału w zajęciach

SZKOŁA DLA RODZICÓW ( trening umiejętności rodzicielskich)

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów i obejmują cykl 8 spotkań ( kolejne środy) wszystkie w godz. 17-20. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13.02.2019r, ostatnie 03.04.2019r. Zajęcia będą  odbywały się  na terenie Poradni. Spotkania prowadzone są przez psychologów i pedagogów Poradni posiadających wymagane certyfikaty oraz duże doświadczenie zawodowe ( mgr Iwona Zalech, mgr Monika Borowska).

Te warsztaty są dla Ciebie jeżeli:

- chcesz uporządkować i rozszerzyć swoją wiedzę na temat  sposobów wychowywania dzieci

- chcesz polepszyć relacje z dzieckiem

- chcesz lepiej rozumieć jego uczucia i potrzeby

- chcesz wzmocnić jego poczucie własnej wartości i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach

- chcesz, aby dziecko przejęło Twój system wartości

Zapisy w sekretariacie Poradni telefonicznie ( 22 810-20-29) lub osobiście po 15.12.2018 r. Warsztaty są bezpłatne.

Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty warsztatów (spotkań) w ramach projektu "Rodzina wspólna sprawa II".

Poniżej lista tematów spotkań:

Dla rodziców:

1.       "Adaptacja 3 latka" - mini warsztat dla rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola

» tematyka: wspieranie dziecka w procesie adaptacji do przedszkola

» odbiorcy: rodzice dzieci 3 letnich

2.       "Gdy rodzice się rozchodzą" - spotkania dla rodziców, którzy są w trakcie rozwodu

» tematyka: wsparcie dziecka w sytuacji rozwodu, rozstania rodziców

» odbiorcy: rodzice dzieci (bez ograniczeń wiekowych)

3.       "Chwal skutecznie" - mini warsztat dla rodziców chcących nauczyć się technik wspierania poczucia wartości dziecka

» tematyka: skuteczne chwalenie, budowanie poczucia wartości dziecka

» odbiorcy: rodzice dzieci (bez ograniczeń wiekowych)

4.       "Skup się!" - spotkanie dla rodziców dzieci 6 letnich (z zerówek)

» tematyka: wsparcie dziecka z trudnościami w koncentracji i uwadze

» odbiorcy: rodzice dzieci uczęszczających do zerówek

5.       " Moje emocje" - spotkanie dla rodziców chcących dowiedzieć się jak pomóc dziecku z trudnymi emocjami (złość, gniew, zazdrość, smutek itp.)

» tematyka: wsparcie dziecka z trudnościami w radzeniu sobie z emocjami

» odbiorcy: oddzielne spotkanie dla rodziców 3 i 4 latków oraz 5 i 6  latków

Dla rodziców, nauczycieli:

1.       Konsultacje (dyżur psychologa) wg potrzeb

po wyrażeniu zgody przez rodzica (wypełnieniu formularza):

- obserwacje dziecka z grupie,

- wywiad z nauczycielem,

- konsultacja z rodzicem,

- zalecenia dotyczące wsparcia dziecka dla placówki (nauczyciela).

2.       Dyżur psychologa w placówce (konsultacje dla rodziców) po wcześniejszych zgłoszeniach chętnych rodziców.

Jeżeli macie Państwo pomysł, czy potrzebę zorganizowania warsztatu, spotkania o jakiejś innej tematyce jesteśmy otwarci na sugestie. Zachęcam do kontaktu mailowego lub telefonicznego

Kinga Katarzyna Szozda

Kinga.szozda@gmail.com 664 71 25 25