Tel: (22) 617-64-01, e-mail: p178@eduwarszawa.pl

TELEFON ZAUFANIA

TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI

(również z Ukrainy)

Siłę można dawać na wiele sposobów – jednym z nich jest edukowanie dzieci, że świat dorosłych przyjdzie im z pomocą, kiedy będą jej potrzebowały.

Przypominajmy dzieciom, że w ich najbliższym otoczeniu warto szukać zaufanych osób, z którymi mogą porozmawiać o wszystkim. Znajdą je również pod numerem 116 111.

116 111 to bezpłatny, ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Misją telefonu jest zapewnienie wsparcia każdemu dziecku w Polsce, które potrzebuje rozmowy, również dzieciom z Ukrainy, które musiały opuścić swój dom i znalazły się w Polsce. Rozmowa w ojczystym języku z psychologiem może być dużą pomocą w oswajaniu nowej i czasami trudnej do zrozumienia rzeczywistości i w radzeniu sobie z tęsknotą za bliskimi.

Psycholożki z Ukrainy czekają na rozmowy z dziećmi od poniedziałku do piątku między 14:00 a 18:00.

Więcej informacji o telefonie zaufania oraz materiały w języku polskim i ukraińskim do pobrania i samodzielnego wydruku dostępne są już w zasobach platformy: