Oferta zajęć

DLA WSZYSTKICH WYCHOWANKÓW:

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze

realizowane w ramach podstawy programowej

patrz: KONCEPCJA PRACY, PROGRAMY, PROJEKTY

prowadząca: mgr Katarzyna Gajderowicz

Terapia dla dzieci z występującymi zaburzeniami rozwoju mowy. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy i uwzględniają ćwiczenia aparatu artykulacyjnego (języka, warg, podniebienia i zwierającego pierścienia gardłowego), ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia emisji głosu i prawidłowej artykulacji. Każde dziecko jest przebadane i ma indywidualnie dobierane odpowiednie zestawy ćwiczeń korygujących poszczególne głoski i wadę wymowy. Zajęcia prowadzi doświadczona logopeda, glottodydaktyk z kilkuletnim stażem pracy z dziećmi.

logopeda przyjmuje w środy i czwartki w godiznach 8.00 - 15.00

zajęcia indywidualne dla zakwalifikowanego do terapii logopedycznej dziecka prowadzone są raz w tygodniu

prowadząca: mgr Agnieszka Niedzielska

Zajęcia mają za zadanie wspierać i stymulować rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka, po wcześniejszym zdiagnozowaniu ewentualnych deficytów poznawczych.  Program terapii realizowany jest indywidualnie z każdym dzieckiem, głównie w formie zabawy podczas systematycznie odbywających się spotkań. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego psychologa - on też dokonuje psychologicznej diagnozy dojrzałości szkolnej sześciolatków.

zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach 8.00 - 12.00

DODATKOWE:

Rytmika

prowadzący: Maciej Charszlak

odbywają się w poniedziałki i czwartki

poniedziałki i czwartki

grupa "Motylki" - 10.15 - 10.30

grupa "Jagódki" -  10.00 - 10.15

grupa "Elfy"-  9.45 - 10.00

grupa "Biedronki" - 9.30 - 9.45

grupa "Delfiny" -  8.30 - 9.00

grupa "Słoneczka" - 9.00 - 9.30

Zajęcia polegają na aktywnym wprowadzaniu dzieci w świat muzyki. Dzięki stosowanym różnorodnym metodom rozwijają zamiłowanie do sztuki, muzykalność, wyczucie rytmu oraz kształtują charakter i umiejętność współżycia w grupie. Na zajęciach dzieci mają możliwość swobodnego wypowiadania się i uzewnętrzniania własnych odczuć związanych z muzyką oraz poznają wybrane instrumenty muzyczne.

Jęz. Angielski

prowadzący: Sylwia Zielińska

odbywają się we wtorki i piątki

wtorki

grupa "Motylki" - 9.45 - 10.00

grupa "Jagódki" -  9.30 - 9.45

grupa "Elfy"-  9.15 - 9.30

grupa "Biedronki" - 9.00 - 9.15

grupa "Delfiny" -  8.00 - 8.30

grupa "Słoneczka" - 8.30 - 9.00

piątki

grupa "Motylki" - 12.00 - 12.15

grupa "Jagódki" -  12.15 - 12.30

grupa "Elfy"-  12.30 - 12.45

grupa "Biedronki" - 12.45 - 13.00

grupa "Delfiny" -  13.30 - 14.00

grupa "Słoneczka" - 13.00 - 13.30

Program nauczania wynikający z realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego zakłada naukę języka dostosowaną do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. W zajęciach wykorzystywane są kasety z dialogami w języku angielskim, a także różnego rodzaju materiały aktywizujące (barwne plansze, obrazki, itp.), które obok zajęć ruchowych i stymulacji ogólnorozwojowej stanowią twórcze urozmaicenie zajęć i ułatwiają przyswojenie nowego materiału. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego anglistę.