Drodzy Rodzice!

Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty warsztatów (spotkań) w ramach projektu "Rodzina wspólna sprawa II".

Poniżej lista tematów spotkań:

Dla rodziców:

1.       "Adaptacja 3 latka" - mini warsztat dla rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola

» tematyka: wspieranie dziecka w procesie adaptacji do przedszkola

» odbiorcy: rodzice dzieci 3 letnich

2.       "Gdy rodzice się rozchodzą" - spotkania dla rodziców, którzy są w trakcie rozwodu

» tematyka: wsparcie dziecka w sytuacji rozwodu, rozstania rodziców

» odbiorcy: rodzice dzieci (bez ograniczeń wiekowych)

3.       "Chwal skutecznie" - mini warsztat dla rodziców chcących nauczyć się technik wspierania poczucia wartości dziecka

» tematyka: skuteczne chwalenie, budowanie poczucia wartości dziecka

» odbiorcy: rodzice dzieci (bez ograniczeń wiekowych)

4.       "Skup się!" - spotkanie dla rodziców dzieci 6 letnich (z zerówek)

» tematyka: wsparcie dziecka z trudnościami w koncentracji i uwadze

» odbiorcy: rodzice dzieci uczęszczających do zerówek

5.       " Moje emocje" - spotkanie dla rodziców chcących dowiedzieć się jak pomóc dziecku z trudnymi emocjami (złość, gniew, zazdrość, smutek itp.)

» tematyka: wsparcie dziecka z trudnościami w radzeniu sobie z emocjami

» odbiorcy: oddzielne spotkanie dla rodziców 3 i 4 latków oraz 5 i 6  latków

Dla rodziców, nauczycieli:

1.       Konsultacje (dyżur psychologa) wg potrzeb

po wyrażeniu zgody przez rodzica (wypełnieniu formularza):

- obserwacje dziecka z grupie,

- wywiad z nauczycielem,

- konsultacja z rodzicem,

- zalecenia dotyczące wsparcia dziecka dla placówki (nauczyciela).

2.       Dyżur psychologa w placówce (konsultacje dla rodziców) po wcześniejszych zgłoszeniach chętnych rodziców.

Jeżeli macie Państwo pomysł, czy potrzebę zorganizowania warsztatu, spotkania o jakiejś innej tematyce jesteśmy otwarci na sugestie. Zachęcam do kontaktu mailowego lub telefonicznego

Kinga Katarzyna Szozda

Kinga.szozda@gmail.com 664 71 25 25

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno Społecznych i Szkoleń w ramach Akademii Rodziców i Rad Rodziców zaprasza w październiku 2018 na następujące zajęcia:

- 08.10.2018 godz. 16.30 -19.00 na XII Warszawskie Forum Rodziców i Rad Rodziców
program forum:
zapisy na forum:

- 16.10.2018 godz. 16.30 -19.00 - ABC Rady Rodziców, cz. 1. Podstawowe informacje dot funkcjonowania rady rodziców. - Andrzej Pery, ekspert edukacyjny
zapisy:

- 23.10.2018 godz. 16.30 -19.00 - Niezbędnik aktywnego rodzica. Szkoła z przestrzenią - jak współpracować ze szkołą, dyrektorem, nauczycielami. - Ewa Radanowicz, dyrektor
Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, zarządzanej wg autorskiego programu, która w 2016r. została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools i otrzymała tytuł Szkoły z mocą. Jako ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji wspieram szkoły w ich projektach rozwojowych. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. NieDaSię zamienia w DaSię. Jest członkinią grupy Superbelfrzy RP. Opracowany przeze nią model szkoły, opierający się na tworzeniu nowoczesnego warsztatu pracy nauczyciela tzw. pracowniach tematycznych stał się dobrą praktyką i jest wdrażany przez kolejnych nauczycieli, szkoły.
zapisy:

Wszystkie zajęcia Akademii Rodziców i Rad Rodziców są bezpłatne i odbywają się we WCIES ul. Stara 4 w Warszawie.

Zapraszamy również Państwa do udziału w akcji artystycznej adresowanej do całej szkolnej społeczności - "Polska to My. Autoportret w 100-lecie Niepodległości".

KONTAKT:
paulina.wawer@wcies.edu.pl
Warszawski Animator Wspomagania (WAW)
Dyżur: wtorek 12.00 - 14.00
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń
ul. Stara 4, 00-231 Warszawa

Rada m.st Warszawy w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polską uruchomiła projekt "Muzeum za 1 zł".
Przez 3 kolejne miesiące dzięki dofinansowaniu z budżetu mista każdy posiadacz karty warszawiaka może zwiedzic stołeczne muzea płacąc za wejscie tylko złotówkę.
Ulgowe bilety obowiązuja do 30 listopada w 12 instytucjach kultury:
- Muzeum Warszawy wraz z oddziałami: Muzeum Warszawskiej Pragi, Korczakianum, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum-Miejsce Pamieci Palmiry, Muzeum Ordynariatu Polowego
- Muzeum Powstania Warszawskiego
- Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
- Muzeum Karykatury

Zapraszamy!

Nasze przedszkole przyłączyło sie do akcji hospicyjnej " ŻONKILOWE POLA NADZIEI"

Co roku rozmawiamy z dziećmi nt znaczenia pomocy osobom cierpiącym, wykonujemy kartki bożonarodzeniowe dla chorych oraz prowadzimy zbiórkę na zakup cebulek żónkili, które później rozkwitają w naszym ogródku. Zgomadzone środki przekazujemy do Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej Księzy Marianów. Zachęcamy Was do wsparcia tej szlachetnej akcji.